oferta        o nas        j p p        kontakt


projekty / architektura / (przebudowy / rozbudowy) usługowe
Nazwa: Gosław Sport Center

Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Data projektu: wrzesień 2008 r.

Funkcja: usługowa

Faza: projekt budowlany

Konstrukcja: murowana

Ilość kondygnacji: 3

Powierzchnia użytkowa: 1359,00 2

Maksymalne wymiary budynku
( L x S x H ):
4779 x 3200 x 1020 cm

Opis:
Istniejącą bryłę budynku piekarni rozbudowano wieloetapowo:
Etap 1: budowa skrzydła od strony zachodniej. Ilość kondygnacji 3. Funkcje: Piwnica – szatnie dla 4 drużyn piłkarskich + szatnia sędziów, natryski + toalety. Parter- biura administracji piekarni, administracja klubu sportowego (w tym biuro prezesa, sala konferencyjna, sekretariat, pokój trenerów, toalety), a także część socjalna dla istniejącego na terenie pola .................... więcej »
campingowego (w tym łaźnie i toalety, pomieszczenia kuchenne). Piętro- sala gastronomiczna wraz z zapleczem nadbudowanym na tylnym skrzydłem piekarni. Z sali dwa duże tarasy – balkony, z których można jak z logii obserwować rozgrywki piłkarskie na murawie tuż obok położonego boiska. Komunikacja pionowa w formie ażurowej klatki zewnętrznej na rzucie koła zlokalizowanej w tylnej strefie. W ramach całości założenia na terenie znajdują się: 3 pełnowymiarowe, oświetlone boiska do piłki nożnej, pole campingowe dla pojazdów campingowych + domki hotelowe (8 szt.), 2 zbiorniki wodne z możliwością kąpieli, wiata-grill na wyspie z możliwością organizowania imprez w sezonie letnim, ujeżdżalnia odkryta dla koni, parkingi, place zabaw, inne urządzenia infrastruktury zewnętrznej.
Etap 2: Nadbudowa istniejącej kubatury piekarni o dodatkową kondygnację – piętro. Funkcje w nadbudowie: hol z recepcją, sale do fitnessu, aerobiku, spinningu, zumby, siłownia, salki do masażu, jacuzzi z saunami, szatnie i toalety dla mężczyzn i kobiet. Całość skomunikowano za pomocą ażurowej klatki schodowej na elewacji frontowej. Ponadto w drugim etapie zaadaptowano część przyziemia piekarni na styku z częścią administracyjną na sklep firmowy.
Etap 3: Powiększenie sklepu firmowego o cukiernię z salą konsumpcyjną. Przestrzeń nad piwnicą techniczną od frontu została zabudowana ogrodem zimowym. Lokal uzupełnia funkcje sportowe i jest miejscem spotkań przed lub po treningu.Nadzór: nadzory

lasokarchitekci / 44-300 Wodzisław Śl, ul. Wałowa 19 / tel: 32 455 40 01 / kom: 691 790 503 / e-mail: biuro@lasok.com

copyright © lasokarchitekci